KOMPLET KSIĄŻEK: "Hezychia", "Ewangelia bez kompromisu"

40,00 zł

50,00 zł

-10,00 zł

Podgląd treści

EWANGELIA BEZ KOMPROMISU

Jedynym sposobem, aby pokazać innym rany Chrystusa, jest życie Ewangelią bez kompromisu. Czy to znaczy, że musimy przewrócić nasze życie do góry nogami? Czy to oznacza całkowitą zmianę naszej hierarchii wartości? Czy to oznacza rozbicie, zburzenie naszego wygodnego stylu życia? Odpowiedź jest prosta: Dokładnie tak.

HEZYCHIA

Hezychia to trudne i tajemnicze słowo, które jest jak sejf. Na zewnątrz masywny, chłodny i zimny, ale skrywa w sobie to, co najcenniejsze. "W milczeniu i ufności leży Wasza siła" (Iz 30, 15) - tym biblijnym cytatem można rozszyfrować to greckie słowo. Droga nadprzyrodzonego pokoju, która prowadzi przez "wielkopostne" etapy w trzech radach: UCIEKAJ OD LUDZI; MILCZ; TRWAJ W POKOJU

"Abba Makary Wielki, przełożony w Sketis, mówił do braci: <<Po zgromadzeniu liturgicznym uciekajcie, bracia>>. Jeden z braci spytał go: <<Gdzież to mamy uciekać dalej z tej pustyni, ojcze?>>. A On położył palec na ustach, mówiąc: <<Tam, powiadam, należy uciekać>>. Wszedł następne do swej celi i zamknąwszy drzwi, pozostał sam".

Zamilknięcie wewnętrzne, to bardzo trudny, ale i najpiękniejszy dowód miłości dany Chrystusowi, ufność prowadząca do zażyłości spotkania i do przemiany, to spoczynek głębi. Uciekajmy zatem od wszelkich dialogów wewnętrznych, aby osiągnąć prawdziwą samotność.

30 Innych produktów w tej samej kategorii: