KOMPLET KSIĄŻEK: "Hezychia", "Dobry łotr"

40,00 zł

55,00 zł

-15,00 zł

Podgląd treści

DOBRY ŁOTR

Pierwszy kanonizowany przez samego Chrystusa - święty z przetrąconym życiem, który na ostatnim oddechu zawierzył Bogu. Ten dobry przewodnik po drogach Wielkiego Postu uczy nas - jak mawiali Ojcowie Kościoła - wytrychem otwierać drzwi Królestwa Niebieskiego. 

"- W jaki sposób rozpoznałeś Boskość Mesjasza, w chwili gdy przeciwnicy Chrystusa hałaśliwie triumfowali i nawet apostołowie nie byli zdolni rozpoznać podczas agonii Jego Oblicza? A przecież jedni i drudzy studiowali Pisma, a nie spostrzegli, że Pisma się wypełniają. Co uczyniłeś, aby to zrozumieć? Czy Ty pomiędzy zbójeckimi wyprawami miałeś czas na studiowanie Ksiąg, których znawcy nie umieli czytać?

- Nie, nie studiowałem Pism. Nie, nie rozmyślałem nad proroctwami, lecz Jezus spojrzał na mnie... i w Jego spojrzeniu zrozumiałem wszystko!".

HEZYCHIA

Hezychia to trudne i tajemnicze słowo, które jest jak sejf. Na zewnątrz masywny, chłodny i zimny, ale skrywa w sobie to, co najcenniejsze. "W milczeniu i ufności leży Wasza siła" (Iz 30, 15) - tym biblijnym cytatem można rozszyfrować to greckie słowo. Droga nadprzyrodzonego pokoju, która prowadzi przez "wielkopostne" etapy w trzech radach: UCIEKAJ OD LUDZI; MILCZ; TRWAJ W POKOJU

"Abba Makary Wielki, przełożony w Sketis, mówił do braci: <<Po zgromadzeniu liturgicznym uciekajcie, bracia>>. Jeden z braci spytał go: <<Gdzież to mamy uciekać dalej z tej pustyni, ojcze?>>. A On położył palec na ustach, mówiąc: <<Tam, powiadam, należy uciekać>>. Wszedł następne do swej celi i zamknąwszy drzwi, pozostał sam".

Zamilknięcie wewnętrzne, to bardzo trudny, ale i najpiękniejszy dowód miłości dany Chrystusowi, ufność prowadząca do zażyłości spotkania i do przemiany, to spoczynek głębi. Uciekajmy zatem od wszelkich dialogów wewnętrznych, aby osiągnąć prawdziwą samotność.

30 Innych produktów w tej samej kategorii: