Rabat Pomysł na prezent! - ŻÓŁTY ZESZYT + LISTY Zobacz większe

Pomysł na prezent! - ŻÓŁTY ZESZYT + LISTY

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Wspaniały świąteczny prezent! Dwa nowe tomy serii Bibliotheca carmelitana pism św. Teresy od Dzieciątka Jezus - doktora Kościoła.

Więcej szczegółów

71,82 zł

-10%

79,80 zł

Podgląd treści

"Żółty zeszyt i inne pisma" -zapis słów Teresy z Lisieux z ostatnich miesięcy życia Świętej - od maja do końca września 1897 roku. Za pośrednictwem tych wspomnień siadamy u boku chorej Teresy, także i my stajemy się świadkami jej codziennej walki o wierność Miłości. Toczyła ją z odwagą, pokorą i cierpliwością, jakie może dać tylko łaska Boża przyjęta z otwartym sercem. Mimo narastającego bólu przez cały okres choroby zachowała humor, niejednokrotnie podnosząc na duchu przygnębione jej stanem opiekunki.

"Listy" - 
gdy „Centralne Biuro w Lisieux” zapragnęło w ramach obchodów pięćdziesięciolecia śmierci św. Teresy od Dzieciątka Jezus opublikować jej Korespondencję, Matka Agnieszka od Jezusa (Paulina Martin) – rodzona siostra św. Teresy, poprosiła o opinię w tej sprawie miejscowego biskupa, ordynariusza diecezji Bayeux i Lisieux – François Picauda. 

Dotychczas skromny wybór listów lub niektóre ich fragmenty publikowane były jedynie w dodatku do "Dziejów duszy". Pasterz diecezji cieszącej się swoją Świętą odpowiadał Matce Agnieszce 12 lipca 1947 r.: „Sądzę, że myśl ta jest bardzo szczęśliwa, toteż zachęcam Przewielebną Matkę do rychłego jej urzeczywistnienia. [...] Świat cały powita z wdzięcznością nowy skarb terezjański, który pozwoli nam śledzić chronologicznie stopniowy rozwój i rozkwit przebogatej i charakterystycznej doktryny i świętości Waszej Małej Świętej. [...]

Informacje

Rok wydania2015
Oprawatwarda

30 Innych produktów w tej samej kategorii: