Rabat Pomysł na prezent! - ŻÓŁTY ZESZYT+LISTY+DZIEJE DUSZY Zobacz większe

Pomysł na prezent! - ŻÓŁTY ZESZYT+LISTY+DZIEJE DUSZY

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Wspaniały świąteczny prezent! Bbliotheca carmelitana - wszystkie pisma św. Teresy od Dzieciątka Jezus - doktora Kościoła.

Więcej szczegółów

112,23 zł

-10%

124,70 zł

Podgląd treści

"Żółty zeszyt i inne pisma" -zapis słów Teresy z Lisieux z ostatnich miesięcy życia Świętej - od maja do końca września 1897 roku. Za pośrednictwem tych wspomnień siadamy u boku chorej Teresy, także i my stajemy się świadkami jej codziennej walki o wierność Miłości. Toczyła ją z odwagą, pokorą i cierpliwością, jakie może dać tylko łaska Boża przyjęta z otwartym sercem. Mimo narastającego bólu przez cały okres choroby zachowała humor, niejednokrotnie podnosząc na duchu przygnębione jej stanem opiekunki.

"Listy" - 
gdy „Centralne Biuro w Lisieux” zapragnęło w ramach obchodów pięćdziesięciolecia śmierci św. Teresy od Dzieciątka Jezus opublikować jej Korespondencję, Matka Agnieszka od Jezusa (Paulina Martin) – rodzona siostra św. Teresy, poprosiła o opinię w tej sprawie miejscowego biskupa, ordynariusza diecezji Bayeux i Lisieux – François Picauda. 

Dotychczas skromny wybór listów lub niektóre ich fragmenty publikowane były jedynie w dodatku do Dziejów duszy. Pasterz diecezji cieszącej się swoją Świętą odpowiadał Matce Agnieszce 12 lipca 1947 r.: „Sądzę, że myśl ta jest bardzo szczęśliwa, toteż zachęcam Przewielebną Matkę do rychłego jej urzeczywistnienia. [...] Świat cały powita z wdzięcznością nowy skarb terezjański, który pozwoli nam śledzić chronologicznie stopniowy rozwój i rozkwit przebogatej i charakterystycznej doktryny i świętości Waszej Małej Świętej. [...]

"Dzieje duszy" - Nowe wydanie Dziejów duszy to książka adresowana zarówno do tych, którzy jeszcze nie odkryli niezwykłej postaci św. Teresy od Dzieciątka Jezus, jak i tych, którzy pragną mieć w zasięgu ręki najcenniejsze słowa, które zapisała wRękopisach autobiograficznych, w listach, poezji, ostatnich rozmowach, modlitwach, świadectwach jej mądrości i świętości utrwalone przez Karmelitanki Bose z Lisieux. 

Informacje

Rok wydania2015
Oprawatwarda

30 Innych produktów w tej samej kategorii: