GŁOS KARMELU (prenumerata) Zobacz większe

GŁOS KARMELU (prenumerata 2021)

Prenumerata obejmuje 2 wydania Głosu Karmelu na rok 2021: wiosenne i jesienne.


Bezpłatna wysyłka uruchomi się automatycznie przy składaniu zamówienia. Jeżeli w koszyku są również inne produkty, wszystko zostanie wysłane w jednej paczce za darmo.

www.gloskarmelu.pl

Więcej szczegółów

28,00 zł

Podgląd treści

GŁOS KARMELU jest jednym z najstarszych czasopism katolickich w Polsce poświęconych życiu duchowemu. Pierwszy redaktor naczelny „Głosu Karmelu” o. Józef Prus OCD w 1927 roku podkreślał, iż czasopismo ma „pobudzać czytelników do postępu w modlitwie, cnocie i świętości oraz jednoczyć ich węzłem braterstwa w jednej rodzinie karmelitańskiej pod opieką Matki Bożej Szkaplerznej”. W 2005 roku Wydawnictwo Karmelitów Bosych po długiej przerwie wznowiło wydawanie „Głosu Karmelu”. Redakcja dwumiesięcznika stanęła wobec niełatwego zadania popularyzacji duchowości, która spina chrześcijański Wschód i Zachód: odległe czasy walk o Ziemię Świętą, gorące momenty poszukiwania radykalizmu w renesansowej Hiszpanii, dziewiętnastowieczne zmaganie ze zracjonalizowanym światem, aż po nasze czasy, w których co chwila słychać zachęty do burzenia świata, który rzekomo nie jest taki, jak się człowiekowi wydaje. „Głos Karmelu” opisuje wewnętrzne budowle, których nie da się wysadzić lub przykryć abstrakcyjnym muralem. Mechanizmy relacji międzyosobowych są od wieków stałe. Człowiek w każdym czasie chciał kochać i być kochany, poczuć czyjeś opiekuńcze ramię i samemu ofiarować to poczucie drugiej osobie. „Głos Karmelu” jest szkołą więzi z Bogiem i z człowiekiem. Najwspanialszym czasem więzi jest milczące trwanie, w którym odbywa się intensywna wymiana drobnych i sycących gestów. W ten delikatny i ukryty sposób rozmawia się nie tylko z drugim człowiekiem; milczenie jest ulubionym językiem Boga. 

W roku 2020 wydaliśmy dwa numery „Głosu Karmelu” nr 1 (91) wiosna-lato o szkaplerzu karmelitańskim oraz numer nr2 (92) jesień-zima poświęcony świętej Teresce od Dzieciątka Jezus. Jako redakcja czasopisma mamy nadzieję że nowe numery przypadły Wam do gustu wzbogacając naszą relację z Bogiem, Niepokalaną Dziewicą i świętymi Karmelu.

Wiele tradycyjnych katolickich czasopism musiało w ostatnich latach zawiesić swoją działalność. Ufamy, że zmiana dokonana w naszym karmelitańskim czasopiśmie pozwoli przetrwać tradycji polskiego karmelitańskiego czasopisma i zachęci nowych czytelników do włączenia się w środowisko karmelitańskie i nasze nowe inicjatywy. Serdecznie zapraszamy do umacniania i poszukiwania więzi w towarzystwie „Głosu Karmelu” oraz do prenumeraty czasopisma na rok 2021. Wraz z drugim numerem a więc jesienno-zimowym w ramach promocji dla prenumeratorów będziemy dołączać, tak jak w roku 2020 wydawany przez naszą redakcję, cieszący się dużą popularnością kalendarz „Głosu Karmelu”.


Serdecznie zapraszamy do umacniania i poszukiwania więzi w towarzystwie „Głosu Karmelu”.

Informacje

Oprawamiękka
Format21,5 x 28 cm
Ilość stron120
ISNN1733-8808

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Innych produktów w tej samej kategorii: