GŁOS KARMELU (prenumerata) Zobacz większe

GŁOS KARMELU (prenumerata 2020)

Prenumerata obejmuje 2 wydania Głosu Karmelu na rok 2020: wiosenne i jesienne.

Dodatek gratis: NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO Z MAŁĄ ARABKĄ

Bezpłatna wysyłka uruchomi się automatycznie przy składaniu zamówienia. Jeżeli w koszyku są również inne produkty, wszystko zostanie wysłane w jednej paczce za darmo.

www.gloskarmelu.pl

Więcej szczegółów

28,00 zł

Podgląd treści

GŁOS KARMELU jest jednym z najstarszych czasopism katolickich w Polsce poświęconych życiu duchowemu. Pierwszy redaktor naczelny „Głosu Karmelu” o. Józef Prus OCD w 1927 roku podkreślał, iż czasopismo ma „pobudzać czytelników do postępu w modlitwie, cnocie i świętości oraz jednoczyć ich węzłem braterstwa w jednej rodzinie karmelitańskiej pod opieką Matki Bożej Szkaplerznej”. W 2005 roku Wydawnictwo Karmelitów Bosych po długiej przerwie wznowiło wydawanie „Głosu Karmelu”. Redakcja dwumiesięcznika stanęła wobec niełatwego zadania popularyzacji duchowości, która spina chrześcijański Wschód i Zachód: odległe czasy walk o Ziemię Świętą, gorące momenty poszukiwania radykalizmu w renesansowej Hiszpanii, dziewiętnastowieczne zmaganie ze zracjonalizowanym światem, aż po nasze czasy, w których co chwila słychać zachęty do burzenia świata, który rzekomo nie jest taki, jak się człowiekowi wydaje. „Głos Karmelu” opisuje wewnętrzne budowle, których nie da się wysadzić lub przykryć abstrakcyjnym muralem. Mechanizmy relacji międzyosobowych są od wieków stałe. Człowiek w każdym czasie chciał kochać i być kochany, poczuć czyjeś opiekuńcze ramię i samemu ofiarować to poczucie drugiej osobie. „Głos Karmelu” jest szkołą więzi z Bogiem i z człowiekiem. Najwspanialszym czasem więzi jest milczące trwanie, w którym odbywa się intensywna wymiana drobnych i sycących gestów. W ten delikatny i ukryty sposób rozmawia się nie tylko z drugim człowiekiem; milczenie jest ulubionym językiem Boga. 

Drodzy Czytelnicy, którzy towarzyszycie naszemu dwumiesięcznikowi już od wielu lat, czasy zmieniają się w zawrotnym tempie. Na oczach jednego pokolenia dokonują się zmiany technologiczne i obyczajowe. Niegdyś potrzeba było setek lat na przekonanie społeczeństw do nowego sposobu codziennego funkcjonowania, w naszych czasach wystarczyło zaledwie dwadzieścia lat, żeby zastąpić wysłużony papier ekranem telefonów, telewizorów i monitorów. Ponieważ coraz częściej – i to nie tylko najmłodsze pokolenia – Polacy sięgają po szybkie informacje do Internetu, słowa drukowane odchodzą do lamusa i mówią nam o tym twarde dane statystyczne sprzedaży książek i czasopism katolickich. Koszt produkcji tradycyjnego „Głosu Karmelu” wzrósł przez ostatnie lata tak bardzo, że przekracza to nasze możliwości dalszego subwencjonowania tego dzieła. Dlatego w przyszłym roku 2020 dwumiesięcznik zamieni się w półrocznik. „Głos Karmelu” będzie wydawany dwa razy do roku w obszernej formie (120 stron): wiosenny (poświęcony przede wszystkim Maryi i świętym Karmelu) oraz jesienny (karmelitańsko-formacyjny, aby zagłębić się w duchowość wielkich doktorów i mistyków Karmelu). Wiele tradycyjnych katolickich czasopism musiało w ostatnich latach zawiesić swoją działalność, ufam, że ta zmiana pozwoli przetrwać tradycji polskiego karmelitańskiego czasopisma i zachęci nowych czytelników do włączenia się w środowisko karmelitańskie i nasze nowe inicjatywy. Szczegóły tej zmiany zostaną wysłane wszystkim prenumeratorom.

Serdecznie zapraszamy do umacniania i poszukiwania więzi w towarzystwie „Głosu Karmelu”.

KAŻDY PRENUMERATOR OTRZYMUJE WYJĄTKOWY PREZENT !WAŻNE UWAGI: 

Kolejne numery "Głosu Karmelu" zostaną dostarczone bez dodatkowych opłat Pocztą Polską na adres podany w zamówieniu.  

Informacje

Oprawamiękka
Format21,5 x 28 cm
Ilość stron120
ISNN1733-8808

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 Innych produktów w tej samej kategorii: