Rabat CZTERY WIEKI KARMELITÓW BOSYCH W POLSCE 1605-2005 Zobacz większe

CZTERY WIEKI KARMELITÓW BOSYCH W POLSCE 1605-2005

Andrzej Ruszała OCD (red.)

Książka ta stanowi próbę refleksji i bliższego przyjrzenia się obszarom karmelitańskiego oddziaływania w naszej ojczyźnie przez ostanie cztery wieki.

Więcej szczegółów

27,00 zł

-10%

30,00 zł

Podgląd treści

NOTA WYDAWNICZA

Próba refleksji nad obszarami karmelitańskiego oddziaływania w naszej ojczyźnie przez ostatnie cztery wieki podjęta została podczas ogólnopolskiego sympozjum, zorganizowanego w dniach 21–22 listopada 2005 przez Uniwersytet Jagielloński, Papieską Akademię Teologiczną oraz Wyższe Seminarium Duchowne Karmelitów Bosych w Krakowie.

Zbiór materiałów podzielony został na trzy części, które odpowiadają treści trzech sesji sympozjum:

  • Pierwsza dotyczy historii Karmelitów Bosych w Polsce od czasu ich przybycia do naszej ojczyzny, aż do czasów współczesnych.
  • Druga przedstawia duchowe dziedzictwo Karmelu, zawarte w przesłaniu świętych karmelitańskich, zwłaszcza doktorów Kościoła, jakimi są św. Teresa od Jezusa, św. Jan od Krzyża i św. Teresa od Dzieciątka Jezus oraz jego recepcję w Polsce, a w szczególności recepcję w życiu dwóch wybitnych postaci Karmelu w naszym kraju, którymi są św. o. Rafał Kalinowski oraz Sługa Boża M. Teresa Marchocka.
  • W trzeciej części przedstawione zostały wpływy karmelitańskie w szeroko rozumianej kulturze i religijności naszego kraju, a zatem w literaturze i piśmiennictwie, sztuce, kaznodziejstwie oraz działalności misyjnej.

Informacje

Rok wydania2005
Oprawatwarda
Format17x 24 cm
Ilość stron336
ISBN83-7305-167-8

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

21 Innych produktów w tej samej kategorii: