Anna od św. Bartłomieja
błogosławiona Anna García (1549 – 1626)
bł. Anna od św. Bartłomieja
Anna García urodziła się 1 października 1549 roku w Almendral w hiszpańskiej Kastylii. W roku 1570 sama św. Teresa od Jezusa przyjęła ją do pierwszego klasztoru reformowanego, pod wezwaniem św. Józefa w Awili, w którym złożyła śluby zakonne.
Św. Teresa wybrała ją również na swą towarzyszkę w podróżach fundacyjnych oraz infirmerkę. Następnie Anna stała się propagatorką i krzewicielką ducha św. Teresy we Francji i Flandrii, okazując się prawdziwą córką Kościoła. Słynęła z gorliwości o zbawienie dusz.
Zmarła w Antwerpii 7 czerwca 1626 roku. Do grona błogosławionych zaliczył ją papież Benedykt XV w roku 1917.
![Terezjańskie dziedzictwo I [KŻ 10]](https://wkb-krakow.pl/wp-content/uploads/2021/03/KZ_10_terezjanskie-dziedzictwo-300x400.jpg)