Archiwa: Maria Felicja od Jezusa (Guggiari) - Wydawnictwo Karmelitów Bosych w Krakowie
Ebooki „Żyć Bogiem” ADWENT, WIELKI POST, WIELKANOC już w sprzedaży.
Niepowtarzalne karmelitańskie zakładki z żywicy w różnych kolorach!

Maria Felicja od Jezusa (Guggiari)

Maria Felicja od Jezusa (Guggiari)

Błogosławiona Maria Felicja Guggiari Echeverría (1925 – 1959)

bł. Maria Felicja od Jezusa w Najświętszym Sakramencie

Maria Felicja Guggiari Echeverría, urodzona w Villarrica del Espíritu Santo w południowym Paragwaju 12 stycznia 1925 r., w wieku szesnastu lat wstąpiła do Akcji Katolickiej i bardzo się zaangażowała na polu religijnym, poświęcając Panu Bogu swoją młodość.

Była lubianą katechetką, animatorką religijną w środowiskach akademickich, oraz opiekunką chorych i starców. Zaprzyjaźniła się bardzo z kierownikiem Akcji Katolickiej, którym był Ángel Sauá Llanes. Zastanawiali się, czy nie założyć rodziny. Prosząc o światło Ducha świętego wybrali jednak inna drogę. Ángel wstąpił do seminarium duchownego, a Maria Felicja przekroczyła próg klauzury klasztoru karmelitanek bosych w Asunción, przyjmując imię zakonne: siostra Maria Felicja od Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Zmarła tam w opinii świętości zaledwie cztery lata później, 28 kwietnia 1959 r. Nazywana jest zdrobniale „Chiquitungą”, tzn. „Maleńką”: najpierw tak w dzieciństwie nazywał ją jej ojciec, a potem określenie to przylgnęło do niej ze względu na jej pokorę, prostotę i uniżoność.

W 2010 r. Benedykt XVI zatwierdził heroiczność jej cnót, a papież Franciszek w 2017 r. cud do jej beatyfikacji. 23 czerwca 2018 r. odbyła się w Asunción jej beatyfikacja. Relikwie błogosławionej spoczywają w klasztorze w Asunción, a jej zawołaniem były słowa: „Niech moje życie zatonie w nieskończonym morzu Jezusowej miłości”.