ANIOŁKOWA UKŁADANKA

gra edukacyjna

To wyjątkowa gra zaprojektowana z wielką pasją i zaangażowaniem. Daje ona szerokie pole do popisu dla dziecięcej kreatywności, rozwija wyobraźnię, pamięć, mowę jak również spostrzegawczość czy też zdolność logicznego myślenia. Uczy koncentracji i pracy w grupie. Dzięki tej zabawie dydaktycznej Twój maluszek zaznajomi się z różnymi stanami uczuć i emocji, pozna też nowych "anielskich" bohaterów.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie jest już dostępny

35,00 zł

Podgląd treści

Niniejsza gra stwarza możliwość wykorzystania jej na 3 różne sposoby, więc każdy wybierze coś dla siebie. Można zagrać w grę memory według załączonej instrukcji, można tworzyć interesujące opowieści do poszczególnych krążków na podstawie „Bajki o Aniołkach i Chmurkach”, można także zagrać w oryginalne „kółko i krzyżyk”, tutaj pod nazwą „Gra w Chmurkę i Aniołka”.

 

 

W skład zestawu do gry „Aniołkowa układanka” wchodzą:
10 DREWNIANYCH KRĄŻKÓW - na każdym krążku naklejony jest obrazek z aniołkiem bądź chmurką. Łącznie w zestawie znajduje się 5 różnych Aniołków oraz 5 różnych Chmurek. Wszystkie drewienka pokryte są wodoodporną i nadającą połysk żywicą epoksydową, w celu zachowaniu dłuższej trwałości.
PLANSZA DO GRY - wykonana z naturalnego materiału tzw. juty, na której poprowadzone zostały linie wyznaczające pola do gry. Brzegi planszy dodatkowo obszyto nitką dla zabezpieczenia
INSTRUKCJA oraz BAJKA - w formie papierowej książeczki. „Bajka o Aniołkach i chmurkach” wymyślona została specjalnie na potrzeby niniejszej gry.

 

 

Cały zestaw do gry zapakowany jest w naturalny jutowy woreczek wiązany sznurkiem.
Świetnie sprawdzi się np. w podróży, ze względu na swą niewielką wagę i poręczne opakowanie.

 

 

ZASADY

 

 

I. GRA MEMORY

 

Pewnego dnia, gdy aniołki były zajęte pomaganiem swoim podopiecznym, dokuczliwy psotnik, diabełek, pomieszał im chmurki, by zrobić im na złość. Teraz nasi niebiescy przyjaciele potrzebują Twojej pomocy. Pomóż każdemu z nich odnaleźć własną chmurkę.

 

Krążki z aniołkami i chmurkami kładziemy obrazkiem do dołu, następnie mieszamy. Każdy z graczy kolejno odkrywa dwa krążki – jeśli aniołek pasuje do chmurki, grający otrzymuje punkt, jeśli nie, odwraca krążki znów obrazkiem do dołu.

 

 

II. TWORZENIE OPOWIEŚCI

 

Kiedyś wszyscy doskonale wiedzieli, czym zajmuje się każdy aniołek i co można znaleźć na jego chmurce. Dziś wielu ludzi już tego nie pamięta. Przypomnij im!

 

Z woreczka wylosuj drewniany krążek. Jeśli to aniołek, na podstawie ilustracji spróbuj własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego jest on potrzebny ludziom na ziemi. Jeśli wylosujesz chmurkę, patrząc na znajdujące się na niej rzeczy, spróbuj opisać, w jaki sposób aniołek udziela pomocy potrzebującym.

 

 

III. GRA W CHMURKĘ I ANIOŁKA

 

Pola wyznaczone na planszy do gry. Może w niej uczestniczyć dwóch graczy. Jeden wybiera krążki z aniołkami, drugi z chmurkami. Zasada jest taka, jak przy grze w "kółko i krzyżyk": wygrywa ten, komu uda się ułożyć w jednym rzędzie trzy obrazki tego samego rodzaju.

 

 

 

 

 

 

I tak ANIOŁEK NUTEK – który pomaga wielbić Pana Boga, rozwesela muzyką, a swoim śpiewem łagodzi nasze troski – ma chmurkę muzyczną, na której zgromadził wspaniałe instrumenty. Kiedy na nich gra, przypomina o tym, jaki jest Pan Bóg: wśród instrumentów ma fortepian piękna, gitarę dobroci, skrzypce miłosierdzia.

Inny to ANIOŁEK WDZIĘCZEK, który pomaga dziękować za wszystko, co od Pana Boga dostajemy, i cieszyć się tymi podarunkami, zapominając o trudnościach życia. Mieszka na chmurce radości, gdzie trzyma albumy ze zdjęciami przedstawiającymi piękne chwile z naszego życia oraz dużą tablicę z napisem: „Dziękuję za...” i miejscem na uzupełnianie tego zdania każdego dnia.

Kolejna wyjątkowa postać to ANIOŁEK PROSZAŁEK, który zanosi nasze prośby do Pana Boga i opowiada Mu o naszych marzeniach; radzi nam też, o co warto prosić. Jego chmurka to chmurka marzeń: piętrzą się na niej stosy ksiąg wypełnionych prośbami ludzi, na stolikach leżą listy marzeń; jest też specjalne złote pióro do zapisywania próśb o dobro nie dla siebie, ale dla drugiego człowieka.

Natomiast ANIOŁEK NAPRAWKA pomaga przepraszać Pana Boga za różne złe rzeczy, które zrobiliśmy, i naprawiać krzywdę, jaką komuś wyrządziliśmy. Jego dom to chmurka warsztatowa, pełna narzędzi i takich rzeczy, jak klej do sklejania relacji z tym, z kim się pokłóciliśmy, czy młotek do wybicia sobie z głowy niemądrych pomysłów albo pędzle do namalowania uśmiechu tym, którym sprawiliśmy przykrość.

Jest jeszcze ANIOŁEK PRZEWODNIK, który pomaga wędrować przez życie właściwymi ścieżkami. Zamieszkuje chmurkę przygodową, gdzie na półeczkach leżą mapy wskazujące drogę, latarki pozwalające iść naprzód nawet w ciemności, a także apteczki na wypadek, gdyby ktoś źle się poczuł.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

5 Innych produktów w tej samej kategorii: