Promocja PUSTYNIA Zobacz większe

PUSTYNIA

Spotykanie Boga w ciszy, samotności i modlitwie

Catherine de Hueck Doherty

Mówiąc mocnym głosem pośród zgiełku i pośpiechu dzisiejszego świata, Catherine pomaga odnaleźć "pustynię swojego serca" wszystkim tym, którzy w chaotycznej codzienności tęsknią za wiarą przemieniającą życie w wielką przygodę. Autorka, odsłaniając przed czytelnikiem swoje osobiste relacje z Chrystusem, proponuje nowy sposób wzrastania w życiu duchowym.

Więcej szczegółów

18,00 zł

29,90 zł

-11,90 zł

Podgląd treści

RECENZJE

Wielu polskim czytelnikom ta książka może wydać się niepokojąca, ponieważ opisuje doświadczenie w zasadzie nieznane Kościołowi w Polsce: oddalenie się na jakiś czas od swoich obowiązków przez świeckich bądź duchownych, aby w ciszy trwać przed Bogiem; budowanie miejsc, w których zamiast wysłuchiwać długich rekolekcji, ludzie będą po prostu trwali przed Stwórcą… A wszystko w klimacie głębokiej wiary w Boga i miłości do każdego człowieka. Czy takich miejsc teraz właśnie nie potrzebujemy?
Szymon Hiżycki OSB, Opat Tyniecki
 
Ostatnimi laty wiele mówiłam i pisałam na temat milczenia, samotności i pustyń. I nadal będę o tym pisała, gdyż uważam, że są to sprawy doniosłe dla naszej technicznej i zurbanizowanej cywilizacji, która rozrasta się i przeobraża tak dynamicznie. Jest sprawą oczywistą, że ludzkość stoi w obliczu wielu problemów, iż będzie napotykać ich coraz więcej i że te problemy wywołują głęboki niepokój w sercach wszystkich ludzi. Faktem jest również, że nie możemy, nie wolno nam odrzucić tego nowego, dziwnego, pełnego ryzyka i przerażającego świata, w którym żyjemy i który się przed nami otwiera. Zwłaszcza my, chrześcijanie, nie możemy tego zrobić, ponieważ Chrystus zstąpił na ten świat, a my jesteśmy Jego ludem i Jego ciałem.
Catherine de Hueck Doherty

Informacje

Rok wydania2016
Oprawamiękka
Format21 x 13,5 cm
Ilość stron246
ISBN978-83-7604-400-2

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

22 Innych produktów w tej samej kategorii: