LISTY (u)

USZKODZONA

Teresa z Lisieux

Rodzaj uszkodzenia: ubity róg książki.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie jest już dostępny

10,00 zł

Podgląd treści

Gdy „Centralne Biuro w Lisieux” zapragnęło w ramach obchodów pięćdziesięciolecia śmierci św. Teresy od Dzieciątka Jezus opublikować jej Korespondencję, Matka Agnieszka od Jezusa (Paulina Martin) – rodzona siostra św. Teresy, poprosiła o opinię w tej sprawie miejscowego biskupa, ordynariusza diecezji Bayeux i Lisieux – François Picauda. 

Dotychczas skromny wybór listów lub niektóre ich fragmenty publikowane były jedynie w dodatku do Dziejów duszy. Pasterz diecezji cieszącej się swoją Świętą odpowiadał Matce Agnieszce 12 lipca 1947 r.: „Sądzę, że myśl ta jest bardzo szczęśliwa, toteż zachęcam Przewielebną Matkę do rychłego jej urzeczywistnienia. [...] Świat cały powita z wdzięcznością nowy skarb terezjański, który pozwoli nam śledzić chronologicznie stopniowy rozwój i rozkwit przebogatej i charakterystycznej doktryny i świętości Waszej Małej Świętej. [...] 

Całym sercem życzę, aby ten kompletny zbiór Listów świętej Teresy od Dzieciątka Jezus dotarł do jak najszerszych kół czytelników, a przetłumaczony na wszystkie języki świata ukazał nam Małą a tak Wielką Świętą w całym blasku i wdzięku jej prostoty. Zaświadczy on, że najwznioślejsza świętość nie wyklucza naturalnego uroku oraz praktycznego ujęcia spraw życiowych”1.
 

1 TERESA OD DZIECIĄTKA JEZUS, Pisma, przekł. Karmelitanki Bose, red. O. Filek OCD, Kraków 1971, t. I, s. 333–335.

Informacje

Rok wydania2015
Oprawatwarda
Format21 x 14 cm
Ilość stron512
ISBN978-83-7604-249-7

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Innych produktów w tej samej kategorii: