Rabat CZCIGODNA MATKA WŁÓCZEGA Zobacz większe

CZCIGODNA MATKA WŁÓCZĘGA

Grażyna Pawlaczyk

To doskonała książka, przybliżająca postać i dzieło św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła, mistyczki i niedoścignionej mistrzyni modlitwy. Osoby, która jak mało kto w historii Kościoła chrześcijańskiego oraz historii ludzkości, poznała najgłębsze zakamarki duchowego wnętrza człowieka.

Więcej szczegółów

22,41 zł

-10%

24,90 zł

Podgląd treści

RECENZJE

“Czcigodna Matka Włóczęga” to doskonała książka, przybliżająca postać i dzieło św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła, mistyczki i niedoścignionej mistrzyni modlitwy. Osoby, która jak mało kto w historii Kościoła chrześcijańskiego oraz historii ludzkości, poznała najgłębsze zakamarki duchowego wnętrza człowieka. W ciągu szybko zmieniających się wydarzeń umiejętnie wplatają się dwa inne, bardzo interesujące wątki. Jeden, z pozoru banalny, dotyczy pojawiającej się co jakiś czas na planie mapy z zamkami z rozległych okolic Kastylli. Doskonale obrazuje on kontekst geograficzny życia i działalności Świętej. Staje się zarazem dopełnieniem drugiego, tj. opowiadań Teresy na temat modlitwy. Bohaterka powieści, matka i fundatorka, a równocześnie włóczęga kastylijskich i andaluzyjskich dróg, zachęcana przez swoje siostry, z którymi podróżuje, do dzielenia się własnym doświadczeniem duchowym, opisuje inną, wewnętrzną drogę, od pierwszej aż do najbardziej tajemnej komnaty, w której mieszka Pan.

Jerzy Nawojowski OCD, Universidad de la Mística en Ávila

„Kobieta niespokojna, włóczęga, nieposłuszna, uparta” - takimi słowami nuncjusz Filip Sega odniósł się do Teresy od Jezusa podczas rozmowy z ojcem Janem Roca około 1578 roku. Święta wywoływała silne oraz spolaryzowane emocje: postawiła na nogi prawie całą współczesną sobie Hiszpanię. Jej nietypową historię opowiada Grażyna Pawlaczyk. Autorka jest iberystką i pedagogiem specjalnym. Na co dzień pracuje z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w jednej z poznańskich szkół. Zafascynowana duchowością karmelitańską, w wolnych chwilach zgłębia dzieła Świętych Karmelu. Jej debiutancka powieść Czcigodna Matka Włóczęga została wyłoniona w konkursie literackim z okazji jubileuszu 500-lecia urodzin świętej Teresy. Czytelnik od pierwszych stron dostrzeże dbałość autorki o szczegóły, przez które przenosi nas w czasie i przestrzeni do późnorenesansowej Hiszpanii. Powieść jest wspaniałym prezentem dla tych, którzy jeszcze nie znają reformatorki i fundatorki Karmelu, dla tych, którzy już sięgnęli po "Księgę życia", "Twierdzę wewnętrzną" czy "Drogę doskonałości" - okazją do skonfrontowania jej słów z życiem. Gorąco polecam.

Damian Sochacki OCD, redaktor naczelny "Głosu Karmelu"

Informacje

Rok wydania2015
Oprawatwarda
Format20 x 13 cm
Ilość stron284
ISBN978-83-7604-379-1

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Innych produktów w tej samej kategorii: