Regulamin - Wydawnictwo Karmelitów Bosych w Krakowie

Regulamin Sklepu Wydawnictwa Karmelitów Bosych https://wkb-karmel.pl

Księgarnia Internetowa działająca pod adresem http://www.wkb.krakow.pl prowadzona jest przez:

Wydawnictwo Karmelitów Bosych
ul. Zygmunta Glogera 5
31-222 Kraków 
NIP: 676-007-62-88 
REGON: 04010284400024

Złożenie zamówienia następuje za pośrednictwem strony internetowej http://www.wkb.krakow.pl. Niezwłocznie po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje na wskazany przez siebie adres e-mail wiadomość potwierdzającą złożenie zamówienia. W przypadku braku potwierdzenia prosimy o kontakt e-mailowy na adres:dystrybucja@wkb.krakow.pl bądź telefonicznie 12/416-85-00. Do każdego zamówienia wystawiany jest rachunek lub faktura VAT. Faktura VAT jest wystawiana, jeśli Klient poda numer NIP. Wydawnictwo oświadcza, że dane osobowe Klientów będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji zamówienia i nie zostaną udostępnione osobom trzecim. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z oświadczeniem Klienta, że zapoznał się z zasadami sprzedaży i je akceptuje.

Sposoby płatności:

 • przelew/przedpłata na konto:
  Przy wyborze tej formy płatności realizacja zamówienia następuje dopiero po zaksięgowaniu zapłaty na rachunek bankowy Wydawnictwa. Jeśli w ciągu 14 dni od dnia złożenia zamówienia nie wpłynie płatność za zamówienie, zostanie ono anulowane.
  Dane do przelewu:
  Wydawnictwo Karmelitów Bosych
  ul. Zygmunta Glogera 5
  31-222 Kraków
  Numer konta bankowego: 95 1240 2294 1111 0000 3712 0054
  Prosimy o wpisywanie numeru zamówienia w tytule przelewu.
 • karta płatnicza i przelew z konta internetowego za pośrednictwem DotPay:
  Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego DotPay. Po wybraniu tej opcji płatności po złożeniu zamówienia następuje automatycznie przekierowanie na stronę firmy DotPay, gdzie należy sfinalizować transakcję.
 • za pobraniem (tylko na terenie Polski):
  Za przesyłkę płaci się przy odbiorze u kuriera. 

Wysyłka za granicę:

Za granicę wysyłamy tylko i wyłącznie przy wcześniejszej wpłacie pieniędzy na konto bankowe lub przy zapłacie katą płatniczą. Koszty przesyłki są ustalane dopiero po złożeniu zamówienia. Cena za przesyłkę jest uzależniona od wagi zamówionych książek. Ostateczna kwota do zapłaty jest podawana w osobnym mailu do klienta.

Dane do przelewów zagranicznych:

Wydawnictwo Karmelitów Bosych
ul. Zygmunta Glogera 5
31-222 Kraków
BANK PEKAO S.A. III o/KRAKÓW ul. Szpitalna 15, 31-024 Kraków

IBAN: PL 95 1240 2294 1111 0000 3712 0054
SWIFT: PKOPPLPW

Czas realizacji zamówienia i zasady wysyłki

Czas realizacji zamówienia dla wszystkich pozycji w księgarni wynosi 48 h i jest liczony od momentu przyjęcia zamówienia do realizacji, do chwili wysłania zamówionych pozycji z Księgarni Internetowej, przy czym uwzględniane są tylko dni robocze. W przypadku płatności za zaliczeniem pocztowym bądź za pośrednictwem systemu DotPay, chwilą przyjęcia zamówienia do realizacji jest chwila złożenia zamówienia przez Klienta w godzinach pracy Wydawnictwa, a jeśli złożenie zamówienia nastąpiło poza godzinami pracy Wydawnictwa, jest to godzina 8:00 następnego dnia roboczego. W przypadku przedpłaty na konto chwilą przyjęcia zamówienia do realizacji jest chwila wpłynięcia zapłaty na rachunek bankowy Wydawnictwa. W przypadku wysyłki Kurierem czas dostawy zamówienia jest realizowany zgodnie z obowiązującym regulaminem usług. Dostawa przesyłki nadanej kurierem następuje w ciągu 48 godzin. Ta forma wysyłki wymaga podania aktualnego numeru telefonu do odbiorcy przesyłki.

Koszty przesyłki:

Na terenie Polski:
Za zamówienia od 120,00 zł nie są pobierane koszty przesyłki. 
Za zamówienia poniżej 120,00 zł obowiązuje następujący wykaz kosztów transportu:

Wysyłka za pobraniem – 14,50 zł
Przelew/przedpłata na konto – kurier: 12,50 zł
Karta płatnicza i przelew z konta internetowego – kurier:  12,50 zł

Zamówienia zagraniczne:

Koszty transportu ustalane są w zależności od wagi przesyłki. Paczki wysyłamy przez Pocztę Polską. Zamówienia takie należy konsultować pod adresem e-mail: dystrybucja@wkb.krakow.pl bądź telefonicznie 12/416-85-00.

Reklamacje:

Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: dystrybucja@wkb.krakow.pl. bądź listownie na adres: Wydawnictwo Karmelitów Bosych ul. Glogera 5, 31-222 Kraków. Informacji o sposobie rozpatrzenia reklamacji Wydawnictwo udzieli w terminie 14 dni od dnia jej wpłynięcia.Wydawnictwo informuje, że nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem. 

Zwrot:

Zgodnie z treścią art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – Klient, będący osobą fizyczną który zawarł umowę może w terminie 14 dni od daty odebrania przesyłki od niej odstąpić bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów dostarczenia rzeczy w przypadku, gdy Klient wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Wydawnictwo Karmelitów Bosych. W sytuacji opisanej w zdaniu poprzedzającym Wydawnictwo nie jest zobowiązane do zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów (ponad kwotę najtańszego zwykłego sposobu dostarczenia). oferowanego przez Wydawnictwo.Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed upływem terminu.

W celu odstąpienia od umowy Klient powinien złożyć na piśmie oświadczenie o odstąpieniu od umowy wraz z przesłaniem dowodu zakupu jego kopii lub co najmniej podaniem numeru zamówienia, a następnie niezwłocznie dokonać zwrotu towaru w stanie niepogorszonym do Wydawnictwa na wskazany adres (patrz: góra strony).

Wydawnictwo informuje, że nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem.